Kad bieži vien saņemam apsveikumus svētkos, atbildam – galvenais, lai ir veselība. Meklējot, ko dāvināt Ziemassvētkos saviem tuvajiem un mīļajiem, aizdomājamies par viņu labklājību, prieku un labu pašsajūtu – jo dāvanas ir domātas, lai sagādātu mums laimes sajūtu! Ikviens, gan liels, gan mazs sirdī cer saņemt kaut mazmazītiņu dāvaniņu svētkos.

Ziemassvētku dāvanas katrs pērk, sarūpē vai taisa pēc savām iespējām. Dažādas idejas Ziemassvētku dāvanām varam nošpikot internetā, daudzi ķeras paši pagatavot īstenas latviešu Ziemassvētku dāvanas – uzadīt zeķes, cepures, uzcept piparkūkas, pasniegt neparastas rotas un rotājumus no dabas elementiem. Kā tad paliek ar veselību, vai to vispār var uzdāvināt?

Apskatīsim TOP 8 dāvanu idejas dāvanai, kas nesīs tās saņēmējam iespēju uzlabot savu veselību kādā īpašā veidā. Turklāt, katra dāvana jums varētu izmaksāt ne vairāk kā 15 €, atkarībā no tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietas.

  1. Sāls istabas apmeklējums no 11 €

Ja sāls istaba jums saistās ar kaut ko aizvēsturisku un maģisku, tad laiks izmēģināt to personīgi, jo sāls istabai ir daudz veselīgu ieguvumu. Sāls istaba bērniem ir atraktīvs un aizraujošs veids, kā panākt progresu respiratoro saslimšanu ārstēšanā. Tā ir lieliska profilaktiska terapija, kas palīdz cīņā ar bezmiegu, nogurumu, stresu. Sāls jonizētais gaiss ir īpaši piemērots relaksācijai, kā arī palīdz pret dažādām ādas saslimšanām (dermatīts, psoriāze u.c.).

  1. Dabas radīto labumu grozs no 5 € (vai pēc jūsu ieskatiem)

Medus, dzērvenes, sukādes, rieksti, ķiploki – skaisti noformētā paciņā vai groziņā pasniegtās mātes dabas dāvanas novērtēs ikviens. Dāvanai varat izvēlēties arī labumus no sava dārza, burciņas skaisti apsienot ar lentīti un uzlīmējot pašrocīgi veidotu etiķeti ar burciņas sastāvu. Mēs novērtējam, kad kāds patiesi un no sirds pasniedz dāvanu, kas domāta mūsu garšas kārpiņām un veselībai.

  1. Pelde baseinā no 11 €

Ūdenim piemīt ne vien dziedinošs, bet arī relaksējošs spēks. Peldēšana palīdz atbrīvot saspringtos muskuļus, remdēt sāpes locītavās vai mugurā. Uzdāviniet kādam vienu vai vairākus peldbaseina apmeklējumus vai peldbaseina abonementu! Peldēšana ziemā palīdz izskaust drūmās domas un sajusties vasarīgi, viegli un priecīgi.

  1. Vitamīni vai vitamīnu komplekss 15 €

Viennozīmīgi, vitamīnu lietošana ir atbildīgs lēmums, kas katram būtu jāpieņem individuāli, tomēr pašiem tuvākajiem – vīram, sievai, bērniem,vecmāmiņai vai varbūt vectētiņam – mēs varam iegādāties un uzdāvināt vitamīnus imunitātes vai kopējai organisma stiprināšanai. Ņemot vērā, ka Latvijas ziemas nav bagātas ar sauli, tad D vitamīns dāvanā ir ieteicams ikvienam – sākot no bērniem līdz pat senioriem.

  1. Inventārs vingrošanai mājās no 5 €

Aktivitātēm jābūt ikviena cilvēka dzīvē! Kustībā ir dzīvība, tomēr jums nav jākļūst par profesionālu sportistu vai jāsporto 5 reizes nedēļā, lai iegūtu veselīgu un slaidu ķermeni. Mazas hanteles, lecamaukla, elastīgās gumijas vai vingrošanas bumba neaizņems daudz vietas mājā, un šāda dāvana motivēs vingrot biežāk.

  1. Aromterapijas eļļa no 3 €

Aromātiem un aromterapijai ir ļoti spēcīga ietekme uz mūsu organisma procesiem – gan emocionāliem, gan fiziskiem. Dažādi dabas aromāti spēj palaist, palēnināt, paātrināt vai apstādināt noteiktus procesus, dot enerģiju, spēcināt domas, uzlabot noskaņojumu, nomierināt, palīdzēt iemigt. Aromterapijai ir neskaitāmi labumi! Sarūpējiet nelielu dabīgo eļļas pudelīti dāvanā kopā ar eļļas lampiņu vai pagatavojiet vannas sāli ar vēlamo aroma eļļu.

  1. Ekoloģiska tēja no 4€

Ja ikdienā tējas ar ekoloģisko marķējumu mums šķiet samērā dārgas, tad Ziemassvētki var būt labs iemesls šo tēju kādam uzdāvināt. Dārgās tējas nemaksā daudz tāpat vien – to ieguvē un pārstrādē ir ieguldīts daudz īpašu rūpju un darba. Nedomājot atbalstiet arī vietējos ražotājus, pērkot viņu lasītās tējas no mūsu pašu laukiem un pļavām.

  1. Briežu takas apmeklējums no 12 €

Pastaiga svaigā gaisā, dzīvnieku vērošana vai tuva saskarsme ar tiem palīdz atbrīvoties mūsu endorfīniem! Latvijā ir vairākas briežu audzētavas, kur visa gada garumā ir iespēja ne tikai tos apskatīt, bet arī no rokas pabarot un pat paglaudīt. Ielūkojieties tādos parkos kā „Safari parks More“ vai “Dobelnieki”.

Fiziskas lietas nāk un iet, bet laba veselība jāsaglabā līdz pat mūža galam. Pārdomājiet, cik un daudz jūs varētu sarūpēt tādas dāvanas, kas parūpētos par otra cilvēka veselību!